Blog

2020 CFDA MODA ÖDÜLLERİ KAZANANLARI BELLİ OLDU!

Melisa Beleli
Yazar : Melisa Beleli

Küresel bir krizin ortasında moda sektörü sağlığı ve güvenliği önde tutarak yılın en iyilerini onore etti. Pandemi sebebiyle dijitale taşınan …

Küresel bir krizin ortasında moda sektörü sağlığı ve güvenliği önde tutarak yılın en iyilerini onore etti. Pandemi sebebiyle dijitale taşınan New York Moda Haftası İlkbahar 2021 sezonu ile birçok marka gösterim yapmak için farklı platformlara yöneldiler. Bununla birlikte Amerika Moda Konseyi (CFDA) de her sene gerçekleştirdiği Moda Ödülleri’ni dijitale taşıma kararı aldı. 

Temmuz ayında açıklanan haberde ‘Moda Balosu’ olarak tanımlanan 2020 CFDA Moda Ödüllerinin fiziksel bir gala yerine video ile sunulacağı söylendi. Ödül kategorilerini de sınırlandırma kararı alan CFDA, sadece yılın en iyi Amerikan kadın giyim, erkek giyim, aksesuar tasarımcıları ile birlikte yeni yetenekleri ve uluslararası tasarımcıyı ödüllendireceğini belirtti. 

Ödülün kazananlarını 14 Eylül’de CFDA’in online platformu ‘Runway360’ aracılığı ile duyuran CFDA Kurul Başkanı Tom Ford, “1981’den beri CFDA Moda Ödülleri modadaki en yaratıcıları ödüllendiriyor. Ancak 2020 normalden çok uzaktı bu nedenle fiziksel bir etkinlik yerine kazananları New York Moda Haftası’nın başlangıcında bu videodan duyurma kararı aldık. Gala olmaması bize küresel bir pandemi sırasında tasarımcılara destek olma şansı veriyor ve eforlarımızı burslara ve ırk eşitliği üzerine yoğunlaştırabiliyoruz. Sadece bu seneye özel, spesifik olarak tasarımcı adaylarına odaklanma kararı aldık” dedi. 

Fotogaleride 2020 CFDA Moda Ödülleri kazananlarını görebilirsiniz… 

1

EN İYİ AMERİKAN KADIN GİYİM TASARIMCISI: GABRIELA HEARST

Getty Images

2

EN İYİ AMERİKAN ERKEK GİYİM TASARIMCISI: KERBY JEAN-RAYMOND (PYER MOSS)

Getty Images

3

EN İYİ AMERİKAN AKSESUAR TASARIMCISI: TELFAR CLEMENS (TELFAR)

Getty Images

4

EN İYİ AMERİKAN YENİ YETENEK: CHRISTOPHER JOHN ROGERS

Getty Images

5

YILIN ULUSLARARASI KADIN GİYİM TASARIMCISI: PIERPAOLO PICCIOLI (VALENTINO)

Getty Images

6

YILIN ULUSLARARASI ERKEK GİYİM TASARIMCISI: KIM JONES (DIOR)

Getty Images

Yazar hakkında

Melisa Beleli

Melisa Beleli

Türkiye’de doğdum, İsviçre’de büyüdüm ve şu anda Londra’da yaşıyorum. Sosyal medya maceralarına 14 yaşında bir YouTube kanalıyla başladım. Şu anda her gün birçok platformda aktifim ve melisabeleli.com her şeyin bir araya geldiği merkezdir!

Yorum Yap